O projekcie „Dziwne Miasto”

Witaj w moim Dziwnym Mieście!

Jestem Asia Wiewiórska a to jest fanowski projekt, mający na celu popularyzowanie gier RPG utrzymanych w konwencji współczesnej grozy. Modernowe gry fabularne prowadzę od ponad 15 lat. Przez ten czas przynajmniej raz (a czasami wiele, wiele razy) prowadziłam: Kult, Zew Cthulhu, The Esoterrorists, Fear Itself, setting Dark Matter do Alternity, Conspiracy X, The Seventh Seal, In Nomine, Nephilim, Little Fears, Witchcraft, Kids on Bikes, czy – w pewien sposób bliskie modernowej grozie – Tales from the Loop i Kuro. Wkrótce do ww. dołączy także City of Mist. Jestem również autorem lub współautorem kilku modernowych LARPów, w tym gry sądowej pt. So help me God, psyhorroru Twin Peaks oraz utrzymanego w klimacie Stranger Things LARPa 1988. W lutym br. jeden z moich współczesnych scenariuszy pt. Druga, opublikowało wydawnictwo Black Monk Games.

Jestem fanką emocjonalnej grozy i światów w stylu general weirdness, w których rzeczywistość bardzo subtelnie przeplata się z tym co nadnaturalne. Staram się, aby moje sesje były bardzo autentyczne i opierały się na logicznych, przyczynowo-skutkowych fundamentach, nawet jeśli jest to logika wynaturzona przez paranormalny charakter opowieści. Do worka dorzucam teorie spiskowe i nietypowe śledztwa.

Dlatego właśnie zapraszam do Dziwnego Miasta, gdzie chciałabym podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i pomysłami na to, jak wydobyć z modernowego horroru przynajmniej to, czego zwykle się po nim oczekuje. Znajdziecie tutaj recenzje gotowych scenariuszy i gier, analizy, relacje z sesji, pomysły na przygody, NPCów czy lokacje a może nawet przegląd technik, które stosuję prowadząc współczesne sesje RPG. Dajcie znać w komentarzach albo na Facebooku, jeśli zawartość przypadnie Wam do gustu. 🙂